Czech ISOHA Kurzy

International School of Healing Arts

ISOHA is about health, healing and the evolution of consciousness. We are an interfaith spiritually based 501c3 non- profit public benefit organization in California, USA and Czech Republic. Forming affiliate schools are in Russia, Ukraine and Great Britain, our organization has been inspiring the path of Holistic health since 1987. 30 years growing with roots getting deeper and fruits of our joy spreading worldwide.

Ájurvéda: Principy & Praktiky se zdravým jídlem

12 hodin

Ájurvéda je způsob života a myšlení v rovnováze s přírodou. Je nezbytné, aby přezkoumat své základy získat výhody ze svých zásad. Tento kurz Vám pomůže se ponořit do ústavní diferenciace, výživy, jógy, terapie a vaření. V těchto principech se naučíte využít znalosti prastaré védské kultury s moderním životě.

Očištění těla & Detoxikace

4 hodiny

Chcete mít víc energie, zářivější pokožku, čistou mysl, lepší trávení a svobodu od všech nemocí? V tomto kurzu se naučíte, jak detoxikovat své tělo pomocí očistných bylin a potravin, jak správně držet půst, poučíte se o fungování enzymů a o způsobech jak detoxikovat všechny důležité orgány v těle.

Czech Isoha Kurzy

Komparativní výživa

20 hodin

Objevte širokou škálu filosofií skrze které lze přistupovat k otázce zdravé výživy a vyvážené diety. Každý týden přijde jeden odborník, který nám představí právě svůj pohled na zdravé stravování.

5 Elementů

12 hodin

Tato hloubková studie modelu pěti elementů ukazuje, jak může být použita prakticky v našem moderním světě. Tak se zlepší naše schopnost přístupu ke klientovi, schopnost poskytnout klientovi nejen energii, ale také doporučení z oblastí zdraví a zdravé výživy. Tento kurz zahrnuje poznatky čerpané z učení tradiční čínské medicíny, teorie meridiánů, fungování orgánů a pro ně podstatných životních látek.

Jídlo a nálada

4 hodiny

Pochopte jak chemické reakce v orgánech v našem těle mohou ovlivnit lidské emocionální a duševní zdraví. Naučte se jak správně vyživovat své tělo, aby energie ve vašem těle byla vyvážená v průběhu celého dne, během každého ročního období a s ohledem na individuální genetickou výbavu každého člověka. Kurz zahrnuje také přednášky o trávení a jedovatosti jako efektech nápomocných ke stresu a zdraví.

Czech Isoha Kurzy

Léčení pomocí zdravých potravin

20 hodin

Studenti se mohou přihlásit do různých jednotlivých kurzů nebo do jejich sérií. 10.00 činí poplatek za učební materiály pro každý kurz. Každý jeden kurz se věnuje jinému tématu. Objevte léčivou sílu potravin. Zjistěte jak efektivně doplnit energii. Naučte se připravovat makrobiotická jídla. Kurz zahrnuje teorii i praktickou přípravu pokrmů. Zahrnuje i plánování vyvážených jídelníčků a naučíte se také jak správné suroviny vybírat v obchodě.

  • Vaření podle různých klimatických podmínek
  • Rychlé vaření
  • Variace pokrmů
  • Umění různých způsobů nakládání
  • Zelenina: krájení a a různé způsoby vaření
  • Pokrm do cestovní krabičky
  • Překonejte svou touhu po sladkostech

Cesta výživy

9 hodin

Kurz cesta výživy učí účastníky, jak léčit sami sebe silou vlastních emocí. Kurz poskytuje základní vědomosti na kterých je možno dále stavět. Po několika vedených „cestách“ doprovázených hudbou z CD, jsou účastníci schopní vědomě napomáhat ke zlepšení svého zdravotního stavu a tuto schopnost dále prohlubovat.

Czech Isoha Kurzy

Tradiční domácí léčebné metody

15 hodin

Prosím, přineste si do kurzu 2 ručníky. Čaje, tlakové obklady, ušní svíce a další různé tradiční léčebné metody obohacují znalosti studentů v oblasti léčebných terapií.
Poplatek za jednu hodinu výuky je v ČR 200Kč, v USA pak $15.

Výuka se může lišit vzhledem k místu výuky.

Zeptejte se nás na slevy při včasné rezervaci.

Platební plány a pracovně-studijní partnerství.

Czech Isoha Kurzy

Feng Shui & Čínská astrologie

4 hodiny

Feng Shui: Naučte se základy tohoto starobylého umění, které nás učí využívat naše prostředí. Studenti tohoto kurzu se naučí praktické techniky, díky kterým budou schopni okamžitě začít dělat změny ve svých domovech a ve svých životech.

Čínská astrologie: Učí jak lidé mohou zapojit fyzické, emocionální a duchovní tendence do souladu s přírodními silami podle konstalace hvězd v den jejich narození.

Tento kurz již brzy! Klikněte pro přechod do rozvrhu!

Osud & intuice

6 hodin

Kurz vyžadovaný pro absolvování programu Zen-Touch. Pokračování přednášek na téma čtení těla, které prohloubí Vaše znalosti intuitivního porozumění svému tělu jako proudící energii. Dovednost intuice je rozvíjena pro zlepšení předpovídání vývoje ohledně zdraví, vztahů a životní cesty.

Léčení Hara

8 hodin

Objevte mapu svého života jako životně důležité tělesné centrum. Ruce přiložené na tělo pomáhají ke zhodnocení stavu a podněcují změnu skrze energii pulzující v oblasti břicha.

Czech Isoha Kurzy

Léčení dlaní & 7 čaker

4 hodiny

Všechny masážní techniky vychází z přikládání rukou. Pokud chcete rozšířit své schopnosti v oblasti masáží a zároveň ušetřit své ruce únavy, pak je tato terapie to pravé pro Vás. Během našeho kurzu se poučíte o historii této techniky, dozvíte se jak kameny rituálně očistit, poučíme Vás o možných kontraindikacích terapie, získáte informace o překrvení, o energetickém systému čaker a o kompletním léčebném protokolu. Přijďte přidat ruce k dílu!

Zen-Stone terapie

12 hodin

Přineste si sebou 2 prostěradla (jakékoli velikosti), 4 středně velké ručníky a plavky. Pokud toužíte po rozšíření svých masérských schopností a zároveň ušetřit své ruce únavy, pak je tato terapie to pravé pro Vás. V průběhu tohoto kurzu se dozvíte mnoho zajímavého o historii této terapie, naučíte se rituálně očistit kameny, dozvíte se jaké jsou kontradikce této terapie jako překrvení. Naučíte se rovněž mnoho o energetickém systému čaker a o komplexním léčebném protokolu. Tak přidejte ruku k dílu!

Věčné jaro

6 hodin

Kurz speciálně vyvinutý pro začátečníky a seniory mistrem C.K. Chu. Tento program integruje dva typy energetického cvičení Tai Chi Chauan and Nei Kung v jediný cvičební systém, zvyšující vitalitu těla / mysli / ducha. Zároveň také podporuje dlouhověkost.

Kineziologie

24 hodin

Kineziologie je studium principů biomechaniky a anatomie ve vztahu k pohybu těla. Důraz bude kladen na zkoumání individuálních pohybových vzorů, to nám následně pomůže pochopit pohybové vzory ostatních.

Czech Isoha Kurzy

Tai Chi

každý čtvrtek

Tato tradiční forma bojového umění, která kultivuje energii a koncentraci, vychází ze stylu Yang, jak byl vyučován mistrem C.K. Chu v New York. Každý jeden kurz zahrnuje Nei Kung (trénink vnitřní energie) a techniky sebeobrany.

Jóga

Probuďte své tělo, mysl i ducha. Správné cvičení, správné dýchání, správné relaxace, správná strava. Pozitivní myšlení a meditace.

Masážní židle

16 hodin

Naučte se lukrativní terapeutický styl práce s tělem věnovaný stále oblíbenějším masážním židlím. Prosím přineste si s sebou jeden povlak na polštář

Kraniosakrální terapie

16 hodin

Kranio-sakrální systém se skládá z membrán a mozkomíšního moku, který obklopuje a ochraňuje mozek a míchu. Prostřednictvím jemného pohmatu a sledování pohybu kranio-sakrálního rytmu se studenti naučí techniky vyhodnocování umožňující tělu poznat vlastní hranice.

Czech Isoha Kurzy

Hloubková masáž

24 hodin

Hloubková masáž je jednou z nejefektivnějších technik práce s lidským tělem. V kurzu se naučíte jak tradiční tak moderní metody této techniky.

Energetické kanály & akupresurní body

40 hodin

Naučte se jak přesně lokalizovat akupresurní body na těle a jak s nimi pracovat. Studenti se učí Meridiánový styl akupunktury a to jak v teorii tak v praxi. Naučte se najít a otevírat akupresurníbody: čtyři brány, zjistěte jak Vám mohou pomoci zlepšit léčení. Studenti studují dvanáct řádných interních/externích párových meridiánů, osm extra meridiánů a šest meridiánů pro dlaň/chodidlo. To je celkem 26 meridiánů. Kurz bude zakončen studiem třinácti hlavních akubodů. Naučíte se jak tyto body využít pro ošetření celého těla v proceduře Jin Shin Do. Nakonec se studenti učí jak nové poznatky zařadit do vlastního stylu masáže. Ať už se chcete v budoucnu věnovat akupresuře nebo masážím, tento kurz je NAPROSTOU NEZBYTNOSTÍ!

Pasivní masáž

24 hodin

Pasivní masáž je založena na vlnění, pomalých cyklech a mobilizačních technikách, které spojují neuro-svalové funkce s každodenním pohybem a chováním. Tato procedura je velice jemná a neinvazivní.

Masáž pro těhotné

20 hodin

Tento kurz učí základní pozice, polohách těla a masážních technikách speciálních pro těhotné ženy. Získáte přehled o tom, co se děje s těhotnou ženou emočně, fyzicky, strukturálně. Ten kdo pracuje s tělem těhotné ženy musí rozumět její speciální citlivosti. Kurz zahrnuje poučení o všech kontraindikacích, komplikacích a speciálních opatřeních. Prosím přineste si s sebou 4-6 polštářů s 2 prostěradla.

Czech Isoha Kurzy

Ruská masáž pro sportovce I & II

20 hodin

Naučte se aplikovat základy sportovní masáže. Tento kurz pokrývá masáž používanou před i tu aplikovanou po výkonu. Masáže, vyhodnocení sportovního zranění a návrh léčby, strečing, aplikovaná anatomie a fyziologie. Dovednosti získané v tomto kurzu Vám umožní pracovat se sportovci všech úrovní.

Tui na masáž & konstituční techniky

15 hodin

Naučte se historii a aplikaci tohoto unikátního stylu čínské masáže. Tato technika je považována za východní ekvivalent západní fyzioterapie. Tui Na využívá techniky umožňující pracovat s tělem klienta, s jeho svaly, klouby a akupresurní body i přes jeho oblečení, tak aby jste dokázali zvýšit tok jeho Qi přes jeho energetické dráhy.

Konstituční techniky: Naučte se používat ruční techniky, které umožňují uvolnění napětí, způsobené stresem nebo zraněním. Cílem je zvýšení toku Qi v těchto problémových partiích a tím odlehčit zatuhnutí, které způsobuje bolest.

Czech Isoha Kurzy

Zen-Touch™ pohyby

30 hodin

Kurz zaměřený na 1) Pokročilý Zen-Touch, 2) bederní, hrudní a krční obratle, 3) Osobní improvizace, a 4) komunikace

Bylinky pro dětské zdraví

8 hodin

Od dětství až do puberty. Nemoci jsou nevyhnutelnou součástí dětství, jak se rozvíjí imunitní systém dítěte. Naučte se jak léčit běžné dětské nemoci pomocí bylinek i to jak těmto nemocem díky bylinkám a dalším holistickým terapiím předcházet. Naučte se také jak zlepšit hygienické návyky dětí a jak rozeznat, kdy dítě potřebuje pomoc odborníka.

Léčení pomocí rostlin

24 hodin

Důrazně doporučujeme bylinkářství jako úvod do této problematiky. Nerovnováhy a nemoci ovlivňují orgány a systémy v lidském těle jako nervový systém, pohybový aparát, dýchací cesty, kůži i reprodukční systém. Budeme se věnovat speciálním způsobům přípravy a bylinkám, které napomáhají vyrovnávat a obnovovat. Podíváme se i na nepříznivé účinky, které mohou některé rostliny vyvolat i na kontradikce jejich využívání. Celostní péče na pro každého člověka a to na všech úrovních.

Czech Isoha Kurzy

Úvod do herbologie

8 hodin

Stejně jako lidé dávných tradičních národů nebo i lidé dneška, objevte rostliny jako lék. Pomůžeme Vám osvětlit systémy používané starověkou čínskou medicínou, Ajurvédou, Evropany, domorodými Američany a americkým bylinkářstvím. Prozkoumejte vědu a umění rostlin prostřednictvím diskuze, teorie vizuálních ukázek (promítání rostlin v jejich přirozeném prostředí), praktické aplikace, včetně přípravy bylinných čajů, pro lepší léčebné účinky.

Výroba bylinných léků

7 hodin

Důrazně doporučujeme napřed absolvovat kurz Úvod do bylinkářství. Naučte se připravovat léčivé prostředky z bylinek jako jsou tinktury, masti, čípky, masážní oleje, které využijete pro sebe nebo jako dárky pro své blízké. Doufáme, že tento kurz bude vždy probíhat ve fázi měsíce ideální pro práci s bylinkami.

Czech Isoha Kurzy

Materiály pro medicínu

24 hodin

Hloubková studie bylin využívaných pro medicínu od kozince přes pepřovník opojný a po bujarník johimbe. Naučte se, kde která rostlina roste, jak se dá která její část využít, jaké účinky má na naše tělo, jakou má energetickou podstatu a jaké jsou případné kontraindikace jejího užívání. Zažijte plnou podstatu rostliny zrakem, čichem, chutí a prožitím jejích účinků. Díky projekci obrázků se naučíte rostlinu rozeznat i v jejím přirozeném prostředí. Zakončení kurzu oslavíme pepřovníkovou koktejlovou párty.

Mužské zdraví

8 hodin

Před přihlášením do tohoto kurzu doporučujeme absolvování kurzu „Úvod do bylinářství“. Starověká medicína pro moderního muže. Naučte se oživit libido, zvrátit erektilní dysfunkce, zastavit vypadávání vlasů, udržovat své srdce zdravé a nabrat svalovou hmotu přirozenou cestou.

Dobrá nálada & zdraví pro ženy

15 hodin

Vytvoření harmonie pomocí bylinek. Hloubkové zkoumání ženské fyziologie, anatomie, normálních procesů a cyklů ale také nerovnováhy jak akutní tak chronické. Naučte jakým pokladem mohou být bylinky a holistické terapie speciálně pro řešení ženských zdravotních problémů, jako je porod, kojení, plodnost/neplodnost, PMS, menopauza a další. Vítáni na kurzu jsou muži i ženy.

Soucitná komunikace

15 hodin

Tyto účinné a přitom jednoduché a efektivní dovednosti jsou navrženy tak, aby Vám usnadnily pohled na svět a na vztahy. Tento způsob komunikace se používá po celém světě jako účinný nástroj pro vyjednávání míru. Naučte se držet hlavu zpříma začleněním nenásilné dovednosti „Žirafí mluvy“, která Vám pomůže zapracovat na otázkách Vašeho života a zároveň se naučíte podporovat s empatií a porozuměním lidi kolem sebe.

Czech Isoha Kurzy

Komunikace pro páry & intimita

6 hodin

Prezentace dovedností nejčastěji využívaných páry pro dosažení nejhlubší roviny porozumění a harmonie. Naučte se oprostit se od staré zášti a chápat rozdíly mezi sebou jako formu růstu. Každý vztah se někdy ocitne ve slepé uličce, poznejte nástroje, které Vám v této situaci pomohou. Objevte tři způsoby jak dosáhnout souhry. Poďte vzlétnout společně.

Řízení svého osudu

8 hodin

Jedná se o kurz vědomého vytváření. Naše mysl věří každému slovu, které vyřkneme. Jazyk a představivost programují 90% naší mysli a našeho podvědomí. Náš jazyk je naplněn běžnými slovy, která poškozují naši schopnost něco změnit. – „Nemůžu“, „Nebudu“, „Snažím se“.- Když nahradíme tento sebe-sabotujícího slovníku transformačním jazykem, zapojíme naši vůli, posílíme naše myšlenky, VYBEREME si naše výsledky a budeme žít touhu našeho srdce.

Šamanské poradenství

16 hodin

Materiály potřebné k výuce: stínítko, bubínek nebo chrastítko, polštář a přikrývku, (volitelně také diktafon). Vylepšete svou schopnost získat mimořádné znalosti, praktickou i duchovní moudrost. Získejte odpověď na důležité otázky svého života pomocí tradičních vhledů a objevování. Naučte se chovat v roli šamana a sjednoťte svou duši s ostatními.

Nalézání duše

16 hodin

Materiály potřebné k výuce: stínítko, bubínek nebo chrastítko, polštář a přikrývku, (volitelně také diktafon). Po tisíce let, šamani po celém světě pomáhali lidem se znovu nalezením ztracených částí jejich duší pro získání vitality a blahobytu. Aby toho šaman dosáhl, podniká cestu mimo běžnou realitu, kde získává poztrácené kousky duší nazpět.

Čtení těla

12 hodin

Znalost těchto technik je nezbytná pro všechny naše programy. Naučte se porozumět řeči těla, datu narození, obličeji, dlaním, charakteristickému chování. Odhalte vodítka, která vám pomohou předpovědět zdraví, osobní životní styl…

Tento kurz již brzy! Klikněte pro přechod do rozvrhu!

Budování obchodu

8 hodin

Uspokojte obchodní praktiky vyžadované programy. Máte talent, dovednosti a trénink. Jediné, co ještě potřebujete jsou klienti. Kde je hledat když je konkurence tak velká? V tomto kurzu využijeme Váš talent a trénink pro vytvoření silné a úspěšné praxe.

Czech Isoha Kurzy

Komparativní výživa

15 hodin

Kurz věnovaný široké škále filosofií a přístupů ke zdravému způsobu stravování a výživy. Každý týden nás navštíví jeden významný host, který nám představí svůj odborný pohled na výživu.

Etika

6 hodin

Znalost těchto technik je nezbytná pro všechny naše programy. Objevte etické a morální situace prezentované profesionálům na poli zdravotní péče založené na dotecích. Budeme zkoumat postoje, učit se komunikačním dovednostem, rozvíjet praktické techniky, naučíme se vést dialog integrující tělo, mysl i duši.

Marketing ve Vašem holistickém podnikání

8 hodin

Věnováno obchodním praktikám potřebným pro programy. Naučte se překonat vlastní propagační tabu. Eliminujte trému před vystoupením, rozvíjejte prezentační dovednosti, dojednávejte poplatky, bez toho, abyste prodělávali, použijte citlivou sebe-motivaci k plnému úvazku, překonejte strach z odmítnutí, poznejte mechaniku marketingu a práce na internetu. Naučíte se překonat své psychické bariéry a získejte praktické zkušenosti potřebné k vydělání peněz v umění léčit. Kurz zahrnuje tvorbu letáků a internetových stránek.

Czech Isoha Kurzy

Zdravá strava

20 hodin

Bilance sacharidů, tuků a bílkovin v různých přístupech ke zdravému stravování. Diskuze o minerálech, vitamínech a jejich pozitivech a negativech při získání ze stravy nebo ze suplementů. Ukážeme si, že obiloviny jsou zdravé potraviny a podíváme se na princip jejich trávení, asimilaci a čistící dietu, sestavení diety a pH. Naučíte se jak sestavit dietu na míru pro sebe či pro klienta.

Czech Isoha Kurzy
Další kurzy iSOHA: Meditace, Zen-Touch™ Shiatsu I II III, Jóga, Anatomie a Fyziologie, Západní metody masáže, Tradiční čínská medicína, Výživa podle ajurvédy, Makrobiotická výživa, Zdravé stravování, Komparativní výživa (zahrnuje Raw, vegan, a kombinovanou stravu), Bylinkářství, Aromaterapie, Tradiční domácí léčebné metody, Hypnoterapie, NLP lingvistické programování, Trvale udžitelné organické zahradničení, Reiki, patologie, Sporotvní masáž (ruská a západní), Zen-Touch™ ve vodě, Zen-Tone léčení zvukem, Masážní židle, Energetické kanály a akupresurní body, Masáž pro těhotné, Pohybová terapie, Arteterapie (zahrnuje posvátnou geometrii) a cvičení zraku.
Poplatek za jednu hodinu výuky je v ČR 200Kč, v USA pak $15.

Výuka se může lišit vzhledem k místu výuky.

Zeptejte se nás na slevy při včasné rezervaci.

Platební plány a pracovně-studijní partnerství.

Translate »